Znów jest wysoki sezon. Większość z nas doświadczyła tego już w domu. Zimą ukryjesz chłód w domu, a latem podgrzejesz. Wielu robi to również, gdy dom jest przenoszony do nowego bloku, ponieważ utrzymują gorące powietrze na zewnątrz. Najbardziej narażone są okna. Ich okna są chronione nie tylko przed mrozem, ale także wilgocią. Problem pojawia się, gdy woda gromadzi się w domu i nie spływa wystarczająco szybko, aby zmusić wilgoć do rury drenażowej.
Kiedy jest najlepszy czas na osuszanie okien?
Suszenie należy przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku. Nawet jeśli umieścisz okna w odstępie maksymalnie dwóch lat, w izolacji może nadal znajdować się wilgoć. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest osuszanie okien, nawet latem, przynajmniej raz w roku. Jeśli chcemy, aby wilgoć szybko spłynęła, powinniśmy zastosować zawór spustowy. Nie pozwól, aby woda dostała się do domu. Jeśli system ma być izolowany, powinniśmy użyć zaworu spustowego zarówno dla parownika, jak i parownika.
Jak określić najlepszy czas schnięcia?
Najlepszy czas na wyschnięcie okien to okres od pierwszych mrozów. Zaleca się również suszenie w pomieszczeniu o niskiej wilgotności powietrza i stałej temperaturze. Okna należy raz w roku suszyć na powietrzu.
Jak uszczelnić ściany?
Suszenie jest bardziej skomplikowane dla ścian niż dla ścian. Przede wszystkim musisz pomyśleć o rodzaju materiału, który wybierzesz. Ściany winylowe są trwalsze, ale droższe w utrzymaniu. Najlepszą opcją jest uszczelnienie połączeń woskiem. W miarę możliwości powinniśmy stosować piankę poliuretanową również na mokre ściany.